Ağda Nedir? Nasıl Kulllanılır?

Ağda Nedir? Nasıl Kulllanılır?

Kadınların ve erkeklerin istenmeyen tüylerden kurtulmak için uyguladıkları yöntemdir. En yaygın kullanılan yöntem, ağdadır. Ağdanın da birçok çeşidi bulunmaktadır. Ağda çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Çam sakızı ağda.
  • Roll-On ağda
  • Kalıp ağda.
  • Boncuk ağda
  • Sir ağda

Çam Sakızı Ağda

Çam sakızı ağda geleneksel bir ağda yöntemidir.  Tüyleri alma  da bilinen en eski tariftir. Çam sakızı ağdanın içinde şeker, limon ve su vardır.  Çam sakızı ağda, kaynatılarak oluşturulur. Bu ağda vücudun kol, kol altı, bikini bölgesi ve bacak gibi alanlarında güvenle kullanılabilir. Yüz ve dudak üstünde kullanılması tavsiye edilmez.

Roll-On Ağda

Roll-On ağda ısıtma sistemleri ile birlikte kullanılır. Uygun ısıya geldiğinde  roll-on vücudunun istenen bölgesine uygulanır. Daha sonra üzerine ağda bandı yapıştırılır ve çekilir çekilirken azcık acıma olabilir.  Roll-on ağda diğer ağdalara göre daha kolay kullanılabilir. Uygulama esnasında spatula ile de direkt uygulanır.

Kalıp Ağda

Reçinenin farklı yöntemler ile işlenerek elde edilir ve  spatula yardımıyla uygulanır. Spatula ile sürüldükten sonra el yardımıyla çekilir.

Boncuk Ağda

Boncuk ağda yine ısıtıcıyla ile eritilerek kullanılan bir ağda çeşididir. Boncuk ağda diğer ağdalara göre biraz daha acısız bir ağda çeşididir. Kuruyan ağda el ile çekilerek alınır.

Sir Ağda

Bu ağda ise kaynatmaya gerek yoktur ve  ısıtıcı yardımıyla ısıtılarak uygulanır. Ağda bandı yardımıyla ile ağdaya yapıştırılır ve çekilir. Oldukça kullanışlı bir ağda çeşididir ve duş almayı gerektirmez. Ağda işlemi bittikten sonra ıslak bir bez ile temizlemek yeterlidir.

Neden  Ağda Kullanmalıyız?

Ağda hem fiyat olarak uygun hem de kılları kökten alarak geç çıkmasına ve  zamanla azalmasına yardımcı olur. Sir ağdayı düzenli olarak 2 yada 3 seneden fazla kullanım da tüylerin gözle görülecek şekilde azalmasına yardımcı olur. Artık günümüzde ağdayı erkek ve bayanlar hepsi kullanmaktadır.

Ağda kullanabilmek için makinesini almak gerekmektedir. Peki hangi makine daha iyidir?

Makineyi alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlardan en önemlisi ısıtıcının ısı aralığıdır. Sabit sıcaklıkta tutmak makinenin uzun süre kullanılmasına yarar.

 

×