Anti Gravity Yoga Bir Egzersiz Türü

Anti Gravity Yoga

Dünya genelinde git gide popüler hale gelen anti-gravity yoga sağlık açısından da önemli etkileri bulunan spor dalıdır. Anti-gravity yoga başka bir deyişle Hamak Yogası’dır. İpek kumaştan elde edilen bu hamak yardımıyla yapılan yoga türü, diğer yoga deneyimlerinden başka bir boyuttadır. Bilinen yoga dışında kendine özgü hareketleri olan hamak yogası çok çabuk yaygınlaşan hemen herkesin yapmayı isteyeceği spor türlerinden birisidir. Hem spor yapıp, yapılan sporu en eğlenceli bir şekilde sürdürmek ve bundan keyif almak kim istemez ki.

Anti Gravity Yoga Bir Egzersiz Türü

Anti-gravity yoga, jimnastik, dans, akrobasi ve pilates gibi aktivitelerin birleşiminden oluşan bir spor çeşididir.  Oldukça zevkli ve eğlenceli bir spor türüdür. Alışılmış hareketlerin dışına çıkaran bu spor dalı herkesi cezbettiren anlayışa sahiptir. Vücudun tüm sistemleri bu spor ile çalışır ve aslında çok da kolay olmayan bazı hareketleri eğlenceli bir şekilde yaptırır. Anti gravity yoga ile birçok hareket ve etaplar vardır. İlk olarak vücudun ısınması gerekir, vücut ısınma hareketinden sonra alıştırma evresi vardır. Eğitmen eşliğinde yapılır.

Anti Gravity Yoga Zihinsel Odaklanma

Anti gravity yoga (hamak yogası) nın en belirgin özelliği omurgadaki baskıyı azaltmasıdır. Omurganın rahatlamasına yardımcı olur. Genellikle masa başı işlerde çalışan kişilerin omurgaya çok fazla baskı uygulaması sonucu rahatsızlıklar meydana gelir, bu kişiler tarafından tercih edilen spor türüdür. Ayrıca anti-gravity yoga, zihinsel odaklanma gerektirir. Yoğun çalışma hayatında belli bir tempoda hayatını sürdürenlerin odaklanma sorunları olabilir bu spor dalı tam da bu sebepten dolayı oldukça etkilidir. Vücutta esnekliği sağlamaya yardımcı olan yoga odaklanmaya da faydalıdır. Hem kasları güçlendirir bunun yanında stresi de azaltır. İlk defa yoga yapacak olan kişiler için en uygun yoga çeşidi anti gravity yoga ( hamak yogası) sıdır. Zor bir yoga gibi görünse de yeni başlayacak olanlar için en ideal yoga türüdür. Vücutta birçok fayda sağladığı hususlar vardır. Bunlardan biri de cilt tonunu güzelleştirir. Yoga hareketlerinde baş aşağı durma evresinden kaynaklı ciltteki kılcal damarlara kan dolaşımı sağladığı için kişinin cilt rengini güzelleştirir.