Dudak Renklendirme ve Parlak Dudaklar

Dudak Renklendirme

Geçtiğimiz günlerde trendlere giren ve birçok kadın tarafından beğenilip, işlem gerçekleştirilen dudak renklendirme çalışması oldukça büyük bir üne sahip oldu.

Birçok güzellik merkezinin İnstagram, Twitter vs. sosyal medya hesaplarından görüp şahit olabileceğiniz fotoğraflar ekliyorlar. Üstüne üstlük bir de işlemi başından sonuna kadar izlemek de mümkündür. 

Dudak Renklendirme Ne İşe Yarar?

Kadınların en çok sevdiği şeyler arasında ilk üçe girecek olan makyajı oldukça kolaylaştırarak kalıcı bir ruj görünümü elde edilerek hoş bir görünüm sağlanır. Küçük dudakları hafif dolguluymuş gibi göstererek çok daha düzgün bir görüntü elde edilir. 

Zamanla solan, ana rengini kaybeden dudaklara özellikle uygulanmaktadır. Daha parlak ve daha dolgun bir görüntü sağlanarak sağlıklı bir dudak izlenimi bırakır.

Dudak Renklendirme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

İşleme başlanmadan önce uzman kişi dudaklara bir anestezik, acı hissedilmesin diye bir krem sürer ve yaklaşık 15 dakika bekletilir. Akabinde renklendirmenin düzgün ve pürüzsüz yapılabilmesi için dudakların hattına uygun, dudak kalemi ile çizim yapılır. Sonrasında yapılması istenen renge karar verilerek işlem acısız bir şekilde gerçekleştirilmeye başlanır.

İşlem Ne Kadar Sürer? Kalıcı Mıdır?

Dudak renklendirme işlemi süresi 1 ile 1 buçuk saat arasında uzmanın el becerisine göre değişiklik gösterebilmektedir. İşlem gerçekleştirilirken dövme kadar derine inilmez.

Ayrıca dövme yapılırken kullanılan pigmentler ve dudak renklendirme işlemi yaparken kullanılan pigmentler farklıdır. Bu yüzden ortalama 1 saat süren bu işlemin kaliteli bir güzellik merkezinde kaliteli cihazlar ile yapıldığı zaman tam tamına 2 yıl kalıcılığı vardır.

İşlem Sonrası Ne Yapılmalı?

İşlem sonrası 1-2 gün bölgeye su değdirilmemesi gerekebilir. Özellikle sıcak, soğuk ve çok baharatlı, acı yiyeceklerden uzak durulmasında fayda vardır. Uzman kişinin vereceği nemlendirici kremler mutlaka sürülmelidir.

 Yan Etkileri Var mı?

Dudak renklendirme işlemi, acısız ve kısa bir işlem olduğundan herhangi bir yan etkisi yoktur. Bir dolgu işleminin aksine daha nazik bir işlemdir. Bu yüzden kızarma, morarma, ağrı gibi etki yaratmaz. Yalnızca istenilen renk gün geçtikçe oturacağı için ilk baştaki renge pek aldırış etmemekte fayda vardır.