El Ve Ayak Peeling Nasıl Yapılır?

El Ve Ayak Peeling 

Her kadın cilt bakımı yapmayı sever. Herkesin uygulama şekli, kullandığı ürünler ve cilt bakımı yapma aralığı farklıdır. Yüz ve vücut için ayrı ayrı bakımlar yapılır. Buradaki amaç cildin sağlığının korunmasıdır. Günlük hayatta en çok zarar gören, kimyasal maddelere maruz kalan eller, bakıma da fazlası ile ihtiyaç duyar. Ayaklar da dış faktörlerden çok etkilenir ve iyi bir bakım yapılması gerekir. Özelikle mevsim geçişleri, cildin en çok bozulduğu, ellerin en çok zarar gördüğü zamanlardır. Böyle durumlarda el ve ayağı mümkün olduğunca nemli tutmak gerekir. Ellerde ve ayaklarda oluşan kuruluk ve çatlaklar, son derece rahatsız edicidir. Bu görünümden kurtulmak için sadece nemlendirmek yeterli gelmez. Mutlaka ölü deriden ve kuru görünümden kurtulmak için, el ve ayak peeling yapılması önerilir.

El Ve Ayak Peeling Nasıl Yapılır?

El ve ayak peeling hem evde hem de profesyonel olarak yaptırılabilir. Bunun için özel ürünler bulunur. Peeling uygulaması yaparken, bölgeye yeteri kadar ürün kullanıp, yumuşak hareketlerle ovalamak gerekir. Bu şekilde ölü deri arınmış olur. Ardından da su ile durulayıp, oldukça yoğun bir nemlendirici ile el ve ayak peeling işlemini tamamlamış olursunuz.

El Ve Ayak İçin Bakım Önerileri

El ve ayak peeling yumuşak el ve ayaklar için çok önemlidir. Düzenli olarak yapılırsa, hiç bir sorun yaşanmaz. Bunun yanı sıra elleri ve ayakları korumak için bazı önerilere de uyulması gerekir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kimyasal maddelerle direk temas edilmemelidir. Eldiven kullanılması gerekir.
  • Her banyo sonrası el ve ayakların kuru kalmaması için, iyi bir nemlendirici kullanmak gerekir.
  • Topuklar da kuruluk ve çatlak varsa, vazelin kullanılabilir.
  • Ayak sağlığı için, giydiğiniz ayakkabılara pudra dökebilirsiniz. Bu mantar ve nem oluşumunun önüne geçer.
  • Haftalık olarak düzenli el ve ayak peeling uygulamak, cildinizin çok yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Harika el ve ayaklara sahip olabilirsiniz.
  • Elleriniz ve ayaklarınıza aylık manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz.
  • Kendi yaptığınız bakımların yanı sıra, profesyonel bakım desteği de alabilirsiniz.
  • Ürün seçerken, doğal ürünleri tercih edebilirsiniz.