G-5 Protokolü İle İncelme

G-5 Protokolü İle İncelme

Günümüzde oldukça yaygın olan G-5 Protokolü yani G-5 masajı selülit ve masaj tedavilerinde kullanılır. Bahsedilen G-5 ise cihazın ismidir.

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden, özellikle güzellik merkezi sahipleri tarafından paylaşılan birçok videoya denk gelmişsinizdir. Oldukça etkili olan bu masaj yöntemi çok hızlı bir sürede sonuç da vermektedir. 

Seansları genellikle 20 ve 30 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Bölgedeki selülit oranına ve yağ oranına bakılarak bu durum değişkenlik gösterebilir.

Aynı şekilde yine masaj yapılan bölgedeki problemlere bakılarak 10 ile 15 seans sürebilir. Bölge daha az problemli ise bu işlem daha kısa sürmektedir.

Ne İşe Yarar?

G-5 cihazı, ritmik bir cihazdır. Her  saniye oluşturduğu hızlı titreşim dalgaları sayesiyle selülit tedavilerinde, fizyoterapi işlemlerinde, deri altı yağ birikintilerin çözümlenmesinde rol oynar ve böylelikle vücudun daha düzgün bir şekil almasını sağlamış olur. Kaslarda birikmiş olan ödemin ve laktik asitin atılmasını sağlar. Ayrıca kas spazm rahatsızlıklarının giderilmesinde de yardımcı olur.

G-5 cihazının itme kuvveti sayesinde sıkılaşmayı sağlanır. Bölgesel bağ doku problemlerini yok olur

Eğer uzman kişi yapılan bölgede gerekli görürse uygulamada iğneli lipoliz, soğuk lipoliz, lenf drenaj, endopeel germe yöntemleri de uygulanabilir.

G-5 Masajı İnceltir mi?

Deri altında birikmiş yağ tabakalarına G-5 cihazının hızlı ve ritmik hareketiyle masaj yapılmasıyla oluşan birikintilerin giderilmesine yardımcı olur. G5 masajı soğuk lipoliz ve lenfatik drenaj gibi bölgesel zayıflama yöntemleri ile yapıldığında zayıflama işlemini oldukça hızlandırıp, yardımcı da olacaktır. Yani, evet.  Bu masaj eğer ki kaliteli bir güzellik merkezinde, kaliteli bir cihaz ile gerçekleştirilirse çok güzel sonuçlar çıkaracaktır. 

Yan Etkileri Var mı?

Her ne kadar yan etkisi nadir görülse de yok değildir. Hızlı kan dolaşımı sağladığı ve vücut cihazın hızlı darbelerine maruz kaldığı için hafif kızarıklık, ufak morluklar görülmesi normaldir. Cilt tipine göre değişiklik göstererek bu hasarların iyileşmesi 2 ve 10 gün arası değişmektedir.

Vücut üzerinde birçok etkisi  olan G-5 masajı oldukça faydalı bir işlemdir. Günümüzde özellikle selülit sorunu yaşayanların vazgeçilmezi olmuştur.