Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Sağlıklı, parlak, ışıldayan ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmak için öncelikle yapılması gereken cildin yeteri miktarda nemlendirilmesidir. Evde yapılan yanlış ve kulaktan dolma cilt nemlendirme teknikleri ve cilt tipine uygun olmayan ürünlerin kullanımı ile  aslında cilde faydadan çok zarar verilir. Özellikle el yordamı ile ciltte bulunan siyah noktaları sıkmaya çalışmak, cildin üst noktası olan epidermise zarar verir. Evdeki yetersiz yöntemler ile ciltte bulunan ölü deri kalıntıları da yeter kadar temizlenmez ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına sebep olur. Sağlıklı ve genç görünümlü bir cilt için öncelikle cilt temiz olmalı ve gözenekler açılmalıdır.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial cilt bakımı bir tür yaşlanma karşıtı cilt bakımıdır. Cilt yenileme, akne, siyah nokta ve leke tedavisinde uygulanır. Cildi vakum yöntemi ile derinlemesine temizleyerek ciltteki tüm ölü deri kalıntılarını, siyah noktaları, yağ fazlalıklarını derinlemesine temizler. Enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediğinden tamamen ağrısız ve zararsızdır. Cilde asla zarar vermeden cildin yenilenmesini sağlar. Daha genç görünümlü, parlak ve sağlıklı cilde sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Hydrafacial cilt bakımı esnasında bir seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme ve nemlendirme işlemleri yapılır. Cildin en alt katmanına kadar temizleyebilen vacum yöntemi ile cildi mikroskobik olarak soyarak tüm ölü hücrelerden arındırır.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial cilt bakımı uygulaması çok basit bir yöntemdir. İlk aşamada balım yapılacak kişinin cilt tipine uygun bir solüsyon seçilir. Cilt yüzeyi ve gözenekler önce yumuşatılır ve vakum ile cilt derinlemesine temizlenir. İkinci aşamada cilt tipine ve özelliğine uygun olan solüsyon radyofrekans ile yedirilerek cilt beslenir. Soğutucu başlık ile beraber şok etkisi yapılarak solüsyonun cilde hapsolması sağlanır. Son aşamada ise LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılır. Bu işlem ciltteki gözeneklerin sıkılaşarak uzun koruma altında kalmasını sağlar. Her cilt tipine, her yaştan kişiye, 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı mevsim geçişleri sırasında cildin maruz kaldığı dış etkenleri en aza indirgeyerek cildin nem dengesini korur.