Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Tüm bayanların ortak noktası olarak güzel olma isteği yatar. Güzel olmak için kıyafet, makyaj, saç, aksesuar hepsiyle tek tek ilgilenirler. Peki bunu neden yaparlar? Kendilerine ve karşı cinse karşı bakımlı görünmekten de öte bu bakımın altında yatan temel neden insanların kendini böyle daha rahat ve özgüvenli hissetmesidir.

Özgüven derken burada kastedilen insanın güzel giyindiğinde, makyajını yaptığında, saçına başına şekil verildiğinde bir ortama girdiğinde daha rahat ve güvende hissetmesidir. 

Burada özellikle bayanların üzerinde durduğu konu ise başta makyajdır. Ama makyaj bazen çok zaman almaktadır. Buna çözüm yolu olarak kalıcı makyaj yaptırmaya başvururlar. Kalıcı makyaj nasıl yapılır, nedir tüm bunlara cevap arayalım. 

Kalıcı Makyaj ve En Çok Tercih Edilen Türleri 

Kalıcı makyaj renk pigmentlerinin iğne ile yapılarak ciltte istediğimiz bölgeye uygulamadır. Bölge olarak: Eyeliner, kaş kontörü, dudak kontörü, dudağa renk verme, dipliner, saç işlem uygulama şeklinde kendini gösterir. Bunlar arasından en çok yapılanlar üzerinde konuşalım.

Kalıcı eyeliner, kirpiğin üzerine bir çizgi şeklinde çekilmesidir. Genellikle eyeliner çekemeyen kişiler tercih etmektedir. Ayrıca en çok zaman alan makyaj türlerinden birisi olmasından dolayı tercih edilir. Renk kişinin tercihidir. Ama ama en çok siyah tercihtir.

Dudak kontörü, diğer tercih edilen kalıcı makyaj çeşididir. Kalem ile uğraşmak istemeyen ya da doğal tonları sevenler tercih etmektedir. Bazen özel sebebe bağlı olarak rahatsızlığı olanlar, dudak şeklini beğenmeyenler de tercih etmektedir. Makyaj sonrası güzel istediğiniz renge kavuşursunuz.

Kaş kontürü, yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi. Kaşın kalınlığını kişi tercih etmektedir. Bunu da daha çok kaşı seyrek olan bayanlar tercih etmektedir. Kişinin metabolizmasına bağlı olarak kalıcılığı da değişim göstermektedir.

Kalıcı Makyajda Neye Dikkat Etmek Gerekir? 

Sürekli aynada yüzümüze bakacağımız için, içimiz rahat edecek ve sürekli kullanacağımız ton ve renk ayarlaması yaptırmalıyız. Abartı bir şekilde makyaj yaptırmak kendimiz için daha sonra pişmanlık olabilir. 

Burada en çok tercih edilmesi gereken doğala yakın kalıcı makyaj yapmaya özen göstermek olacaktır. Doğala yakın makyaj kendi güzelliğinize daha çok güzellik katacağı aşikardır. Ve en önemlisi kendimizle barışık olmamız gerekir.