Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı Oje

Kalıcı oje uygulaması, duş alımında, denize veya havuza girdiğinizde, kalıcı oluşundan dolayı herhangi bir soyulma olmuyor. Fakat diğer ojelerde suya girdiğinde dahi hemen silinebiliyor. Özellikle tırnakların uç kısımlarında bozulmaya besleyen ojeler, oldukça kötü ve çirkin bir görüntüye neden olabiliyor.  Bu durumdan sıkılan ve sürekli olarak ojelerini yenilemek zorunda kalan kadınlar için kalıcı oje hayat kurtarıyor. 

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı Oje diğer ojelere oranla daha uzun süre tırnaklarda yapısı bozulmadan ve silinmeden kalabilen, su ile temas etmesi durumunda hemen çıkmayan ojelerdir. Son zamanlarda pek çok ünlü ismin de dahil olduğu kadınların sıklıkla tercih ettiği bu ojeler, farklı yapıları, sürülme ve uygulama tekniği ile biliniyor. Kuaförlerde oldukça popüler olan bu kalıcı oje uygulaması, artık ev ortamında da kolaylıkla uygulanabiliyor. 

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje uygulaması için ihtiyaç duyulan bir kaç ürün söz konusudur. Bunlar;

  • UV/ LED lamba
  • İstediğiniz renkte kalıcı oje
  • Top coat
  • Oje bazı

Bu malzemeler dahilinde bir de izlenmesi gereken yollar var. Bunları tamamen düzgün ve doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde kalıcı ojeye sahip olabilirsiniz.

Törpüleme ile işleme başlanır: Kalıcı oje uygulamasına girmeden önce tırnakları törpülemeniz gerekiyor. Kare, oval veya badem şeklinde olabilirler. Ayrıca tırnakların üst yüzeyini törpüleyip parlatmayı ihmal etmeyiniz. Daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Oje bazı uygulama:  Bu aşama kalıcı oje öncesinde son derece önemli olan bir aşamadır. Tırnakların ojeyi daha iyi tutması için yapılır. Aynı zamanda ekstra pürüzsüz bir görünüm verir.

UV/LED lamba ile sabitleme: Oje bazı uygulamasını yaptıktan sonra tırnaklarınızı UV ışığı altında 30 saniye kadar tutmalısınız. Bu işlem bazın sabitlenmesini sağlarken ojenin kalıcılığını arttırıyor. 

Kalıcı oje uygulama: En güzel aşama olarak kalıcı oje sürme… İstediğiniz renkte seçtiğiniz ojeyi, tırnaklarınızı uygulayabilirsiniz. 

Top coat ile sabitleme:  Top coat, ojenin hızlı kurumasını sağlayan bir cihazdır. Ojeyi sürdükten hemen sonra top coat yardımı ile kurutabilirsiniz. 7 güne kadar kalıcılık sağlayabiliyor.