Kaş Tasarımı İle Estetik Kaşlar

Kaş Tasarımı Nedir?

Yüzünüzün tamamlayıcısı olan kaşlarınızın şekli, rengi, biçimi, kalın oluşu, ince oluşu, kavisi yüz ifadesine göre farklı değişimler yaratır. Hangi kaş modellerinin çok kullanıldığı, hangilerinin moda olduğu, hangi yüz tipine hangi kaşın uygun olduğu sürekli olarak sorulmaktadır. 

Doğal Ve Kalın Kaş Modellerinde Kavis Bulunmaz!

Yüzünüze uygun kaş seçiminde önceliğin her zaman olarak kaş yapısından bağımsız olmadan doğal kaş modellerinin yapılması öneriliyor. İlk önce kendi yüz tipinize ve kendi kaş modelinize göre bir kaş tasarımı uygulatmalısınız.

Eğer çekici olan kaş modelleri hoşunuza gidiyor ise kavisli kaş modellerini tercih edebilirsiniz. Kalkık kaş modelleri ise sizleri daha çekici ve daha havalı, kadınsı bir havaya sokar. Doğal ve kalın Kaş tasarımı sevenler kaşlarını kavisli veya kalkık şekillendirmek yerine daha düz şekillendirmesi gerekiyor.

Bu yıl moda olan ise doğal kaşlardır. Son bir kaç yıldır popüler olan doğal kaşlar, kadınlara daha genç ve daha modern bir aura veriyor. kaş tasarımı sırasında doğal kıl rengini baz alarak işlemler sürdürülmelidir. Kaş yapım uygulamalarında kişinin kendi isteği değil uzamanın bilgisi dahilinde tercih yapması önemli olacaktır. 

Hangi Yüze Hangi Kaş Modeli Yakışır?

Kare yüzleri olan bireylere her zaman ince kaş daha çok yakışır. Yüz hatlarınız belirgin ve kare ise kaşların fazla kullanılmasına gerek yoktur. Daha ince kaş tasarımı  tercih edebilir ve de uygulayabilirsiniz. 

Oval bir yüz şekline sahip iseniz uzun kaş şeklini kullanmakta fayda var. Aşağı doğru oval biçimde uzayan bir yüzünüz varsa ince ve uzun biçimlenmiş kaş modelini tercih etmelisiniz.

Kalp şeklinde yüzünüz var ise kalın kaşları tercih edin. Yani kalp şeklinden kasıt; alın ortasından yüzün hafifçe aşağı aşağı doğru indiği ve çenenin üçgen olduğu yüz biçimidir. Bu tip bir yüze sahip iseniz kaşınız mümkün oldukça kalın olmalıdır. 

Yuvarlak yüze kavisli kaş yakışır. Yuvarlak yüzlü iseniz biraz toplu bir görünüme sahipsiniz demektir. Bunun için kaşınıza kavisli bir model tercih etmelisiniz. Kavisleri belirgin bırakmanız estetik görünüme sahip olmanız açısından önemlidir.