Kaşlarınıza Profesyonel Bir Dokunuş: Pudralama Tekniği

Pudralama Tekniği

Son yıllara damgasını vuran kalıcı teknik ve kalıcı makyajlar oldukça önemli bir yer tutar. Kalıcı makyajın adı intradermal pigmentasyondur. Bu makyaj bir tür dövme uygulamasıdır. Ancak teknik bakımından farklıdır. Her şeyden önce bu teknik için kullanılan iğneler çok ince bir yapıya sahiptir. Dövme yapımında mürekkep kullanılır iken kalıcı makyaj için kullanılan pigmentler doğal maddelerden oluşur. Kalıcı makyaj yüzümüzde ki temel çizgileri belirginleştirir. Normal makyajda yapılan gibi koyu lekeler oluşturmaz. Yalnızca yüzdeki ifadeyi netleştiren bir çerçeve oluşturur. Kalıcı makyaj deri altına uygulanan bir işlem olduğu için soluk ve mat bir şekilde görünür. Bu görüntü kalıcı makyaja yumuşak ve duru bir güzellik verir. Pudrama tekniği ise şöyle açıklanabilir.

Pudralama Tekniği Nedir?

Pudralama tekniği cildin ince tabakasına yapılan ve sık, ince iğneler ile gerçekleştirilen, doğal pigmentlerin derinizin biraz daha üst tabakasında kullanıldığı gölgelendirme işlemidir. Şöyle bir baktığınızda dolgu tekniği ile benzer özellikler gösterebilir. Pudralama tekniği kaşlara yapılan dolgudan farklı olarak daha keskin olmayan hatların oluşturulmasında başarı sağlanır. Pudralama tekniği uygulandığında hatlar ve renk pigmentleri buğulu ve fludur. Yapılan teknik sonrası yüzümüzün belli bölgelerinde kabuklanmanın görünmesi çok normaldir. Bu kabuklanma kısa bir sure sonra geçer ve eski yüzünüze sahip olabilirsiniz. 

Pudralama Tekniği Kalıcı Makyaj Nedir?

Kadınlar yüzlerine, bakışlarına ve yüz ifadelerine anlam katan kaşlara oldukça önem verir. Kadınların yaptırmaya ihtiyaç duydukları en önemli işlemlerden biri kalıcı kas tekniğidir. Bu teknik genelde kaşlarda seyrekleşme sağlık problemlerinden kaynaklı ya da yapısal olarak ince telli kıl yapısına sahip kişilerin daha çok tercih alanına girer. Her gün kaşları, kas kalemi ve kaş farları ile boyamak yerine  pudralama tekniği çok daha mantıklı olur. Bu yöntem tam anlamıyla ihtiyacınıza karşılık verecektir. Pudralama tekniği diğer adı gölgeleme tekniğidir. Kaş ve saç renginize karar verdikten sonra gölgeleme yapar gibi ince ince çalışılarak gerçekleştirilen bir işlemdir.  Bu işlemin sonunda kaşınıza sanki kaşlarınıza kaş kalemi ya da kaş farı sürdürmesine doğal bir görüntü verir. Ve güzel bir sonuç elde edersiniz.