Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting

Kadınlar yüzlerce yıldır güzellik uğruna bazı işlemler yapmaktadır. Kadınların erkekler için güzelleşmek istediği düşünülse de diğer kadınları kıskandırmak için güzelleşmeye çalıştığı da iddialar arasındadır. Yüzyıllar öncesinde bazı teknolojik imkanlar olmadığı için kendi imkanlarıyla güzelleşmeye çalışmışlardır.

Çeşitli makyaj malzemeleri, parfümler, manikür, pedikür, cilt bakımı, saç bakımı kadınların daima vazgeçilmezleri arasındadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber güzellik merkezlerinin sayısı da artmıştır. Güzellik merkezlerinin hizmetleri arasında kalıcı geçici makyaj, manikür, pedikür, bölgesel zayıflama, kirpik lifting ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Kirpik Lifting Nedir?

Son zamanlarda sosyal medyada adını sıkça duyduğumuz kirpik lifting aynı zamanda daha birçok güzellik merkezinin ilgi odağı haline gelmiştir. Gerek pahalı gerekse uygun fiyata yapılan bu uygulama kirpiklerin uzun ve daha belirgin görünmesi için yapılır. Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır.

Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu uygulama aynı zamanda keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Kesinlikle zararlı bir madde kullanılmaksızın hijyenik ortamlarda yapılmalıdır. Uygulamada kullanılan malzemelerin hepsinin göz sağlığı açısından uygun olması gerekir. Kirpik lifting uygulaması sırasında veya sonrasında kirpiklerde herhangi bir dökülme olmaz. Yaklaşık 45 dakika süren bu uygulamanın kalıcılığı 2-3 aya kadar sürer.

Kirpik Lifting Uygulaması

Kirpik lifting uygulamasına öncelikle kirpiklerinizin uzunluğuna göre S-M-L olmak üzere 3’e ayrılan ped yapıştırılarak başlanır. Sonrasında kirpikler tek tek ayrılarak cımbızla yapıştırılıp kıvrık hale gelmesi sağlanır. 1 numaralı bakım ürünü sürülerek 15 dakika bekledikten sonra keratin işlemi gerçekleştirilir.20 dakika daha beklettikten sonra pedler çıkarılıp son bakım ürünü sürülerek kirpik lifting işlemi tamamlanır. 

Kirpik Lifting Uygulamasının Faydaları

Kirpiklere kıvrık ve dolgun bir görüntü vermek için kullanılan makyaj malzemeleri ve kirpik kıvırıcı araçları kullanmadan daha çekici bakışlar yakalamak istiyorsanız, kirpik lifting uygulamasını tercih edebilirsiniz. Çünkü kirpik lifting yaptırdığınızda kirpiklerinizin doğal hali dahi size daha bakımlı görünecektir. Bu anlamda, kirpik liftingin makyaj için gereken süreyi de oldukça kısalttığını iddia etmek de mümkündür. Dolayısıyla bu işlemi yaptırdığınızda siz upuzun ve dolgun kirpiklerinizle göz kamaştırırken kirpiklerinizin de keratin sayesinde daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.