Microblading: Gerçekçi Kaşların Sırrı

Microblading

Bir insanın yüzüne baktığımızda farkında olmadan öncelikle gözlerine ve kaşlarına bakarız. Gözlerin etkisi olduğu kadar kaşlar da kişinin karakterini yansıtmakta oldukça büyük bir rol oynar.

Kalıcı makyaj uygulamalarında seyrek kaşa sahip insanların çok sık kullandığı ve etkili bulduğu yöntemler arasında başta gelen microblading yani kaş kontürü işlemi oldukça yaygındır. Günümüzde hemen hemen her güzellik merkezinde bu işlem uygun bir fiyatla başarıyla uygulanmaktadır. Kolay, acısız ve etkili bir işlemdir.

Microblading işlemini dövme işlemi ile karıştırmamakta fayda vardır. Dövmede, çok daha derine inilirken, microblading işleminde derinin çok kat altına inilmemektedir.

İşlem Nasıl Gerçekleşir?

Uzman kişi tarafından öncelikle anestezik bir krem sürülür. Krem sayesinde bölgede oluşan acı hissi azalır. İşlem aslında acısız bir süreç olsa da yaptıranlar genelde batma hissettiklerini lakin çok bir acı hissetmediklerini söylemişlerdir. Dövme yapılırken hissedilen ağrıya oranla microblading yapılırken hissedilen ağrı arasında büyük fark vardır.

Bir diğer adım kaşın kusursuz olabilmesi için çizim yapılmasıdır. Bir kalem yardımıyla istenilen şekilde çizilir. Kaşa, kalıcı makyaj boyası kullanılarak kesik halinde üç boyutlu çizikler atılarak işleme başlanır. İşlem tamamlandıktan sonra kaş bölgesindeki boya silinerek yeni kaşlar gözlemlenir.

 İşlem Ne Kadar Sürer?

Microblading işlemi, uzmanın yeteneğine ve hızına bağlı olarak ortalama 1 ile 1 buçuk saat arasında değişiklik gösterebilir.

 Ne Kadar Kalıcı?

Microblading, her ne kadar dövme kadar kalıcı olmasa da 8 ile 18 ay arasında kalıcılığı mevcuttur.  Bu durum cilt tipine bakılarak değişiklik gösterebilir.  Ayrıca işlem sırasında uygulanan boya, uygulama sonrası yapılan bakım, nemlendirici kremlerin kalitesine göre de değişir.

 Yan Etkisi Var mı?

Microblading işlemi, bilirkişiler tarafından steril bir ortamda ve kaliteli bir cihazla yapıldığı müddetçe herhangi bir yan etki oluşturmaz.

 Microblading Sonrası Oluşan Koyu Görüntü

İşlem sonrası boya ne kadar silinse de köklerde hala boya mevcut olduğundan bir süre koyuluk yaşanması normaldir. Üç gün su ile temas etmemesi gerektiğinden de geçmesi belli bir süre alır. İyileşme sağlandıktan sonra yıkayınca bu görüntü geçecektir.