Nail Art-Sanatsal Dokunuşlar

Nail Art

Geçtiğimiz günlerde oldukça yaygınlaşan ve 10 kişiden 8 tanesinde görmüş olduğumuz nail art sanatları oldukça popüler. Özellikle kadınlar arasında yaygınlaşan bu uygulamayı, bazı erkekler de yaptırmıyor değil. Ancak bu sanata en çok ilgi gösteren tabii ki kadınlardır. Kadınların fazlaca rağbet gösterdiği bir sanattır.

Peki, Nedir Bu Nail Art?

Türkçe anlam karşılığı, tırnak sanatı olan nail art, tırnakları ojelerle boyamanın, süslerle süslemenin, boyalarla şekil vermenin, desen oluşturmanın yaratıcı bir yöntemidir. El  ve ayaklara uygulanabilen bu yöntem kısa ve keyifli bir süreçtir. Güzellik merkezlerinde ve hemen her kuaförde uygulanmaya başlanmıştır.

Nail Art Yaratıcılığın Sembolüdür

Nail art; bir nevi yaratıcılığın sembolize edilmiş, tırnaklara yansıtılmış halidir. Özellikle bu işi yapanları bir sanatçı olarak görmek gereklidir. Tırnaklar boş bir tuval, ojeler, renkler, desenler ve süsler ise kalemlerdir. Bu sanatın bir sınırı yoktur. Renk kısıtlaması ya da herhangi bir süsleme kısıtlaması kesinlikle mevcut değildir. Kişinin isteğine bağlı olarak sonsuz bir çalışma gerçekleştirilebilir.

Elbette Tırnaklar Dikkat Çeker

Erkeklerin bir kadında özellikle dikkat ettiği şeyler arasında eller ve tırnaklar yer alır. Çoğu kadın bunun farkındadır ve bu yüzden bu sanatı yapmak isteyebilirler. Çoğu kadın ise hiçbir nedeni olmadan yalnızca kendi istediği için ve bu sanatı beğendiği, ellerine yakıştırdığı için uygulatır. Kişinin gerek tırnaklar gerek saç gerek kıyafet alanında bakımlı olmasının da ona psikolojik olarak birçok faydası vardır.

Nail Art Güzellik Merkezi

Kimisi soft bir görünüm sevdiğinden dolayı sade bir işlem yaptırırken kimisi heyecanlı ruhunu tırnaklarına yansıtmak için renkleri kullanır. Nail art, yapılmadan önce manikür ve pedikür yapılması uygulamayı çok daha kusursuz ve pürüzsüz göstererek daha göz alıcı bir görünüm sağlayacaktır. Çeşitli fırçalar ile gerçekleştirilen bu uygulama günümüzde oldukça beğenilmiş ve gün geçtikçe beğenilmeye devam ediliyor. Hemen hemen her şehirde bir nail art merkezi bulmak da mümkün. 45 dakikadan 1 buçuk saate kadar bu işlem sürebilir. Bu durum istenilen desenlere ve şekille bağlıdır. Ayrıca uzman kişinin elinin hızına da bağlıdır.