Saçlarınız mı Dökülüyor?

Saç Simülasyonu Uygulaması

Saç simülasyonu, saç derisine uygulanan, kalıcılık sağlayan uygulamadır. Saç simülasyonu, kafadaki saç olmayan, saç çıkmayan yerlere küçük boya şeklinde uygulanır ve saç var gibi görüntü sağlanır. Cilde uygulanan dövme işlemi gibidir. Uygulama yapılırken son derce hassas, temiz ve dikkatli olunması gerekir. Dolayısıyla bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Saç Simülasyonu Yapılırken Neler Kullanılır?

Saç simülasyonu yapılırken tıpkı dövme işlemi gibi bazı boyalar kullanılır. Kullanılan boya dövme boyasından farklıdır. Dövme boyası, sürekli kalan ve kalıcılığını asla yitirmeyen etkiye sahiptir. Saç simülasyonunda kullanılan boya belli bir süre zarfından sonra vücuttan atılır.  Vücuttan doğal yollarla atılır ve deride tahrişe neden olmaz. Bu sebepten dolayı saç simülasyonunun uygulamasında kullanılan boya bir süre sonra vücuttan atılması gerekir. Saç simülasyonu uygulanırken kullanılan iğnelerin alerjiye sebep vermemesi için altın iğne olması gerekir.  Bazı metal iğnelerin kullanımı deri de alerjiye neden olabileceği gibi sağlıksızdır.

Saç Simülasyonunun Dövme İşleminden Farkı

Saç simülasyonu ile dövme arasındaki en temel fark kullanılan boyadır. Dövme işleminde kullanılan boya deri içine nüfuz eder ve ömür boyu kalıcılığını taze tutar. Fakat saç simülasyonu için kullanılan boya farklıdır. Deriye uygulanır zamanla o boya vücuttan doğal yollarla atılır.

Saç Simülasyonu Kimlere Uygundur?

Kadın ve erkek fark etmeden herkes bu uygulamayı yaptırabilir. Fakat saç simülasyonu estetik bir işlem olduğu için yaptıracak kişinin bunun bilincinde olması ve kendini buna hazır hissetmesi gerekir. Genellikle saçları seyrekleşmiş kişiler bu uygulamayı tercih ederler. Saç ektirme işlemi uygulatan ancak bundan verim alamayan kişiler tercih etmezler. Ya da kafasında hiç saç olmayan, kelleşmiş kişiler uygulama yaptırmak isterler.

Saç Simülasyonu Ne Kadar Süre Etkilidir?

Saç simülasyonun da belli bir kullanım süresi vardır. Belli süre sonunda yenilenmesi gerekir. Kullanım ömrü kişiden kişiye değişir. Kiminin her sene işlemi tekrarlatması gerekir, kimi bu uygulamayla saçını 4 veya 5 sene kullanabilir. Tamamen kişiden kişiye, ciltten cilde değişen durumdur.

Saç Simülasyonu Uyguladıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç simülasyonu uygulandıktan sonra  dikkat edilmesi gereken herhangi bir  durum  yoktur. Gündelik yaşantıya devam edilir. Ayrıca bu uygulama için özel bir şampuan ya da krem kullanmak gerekmez.