Selülit Gidermek Artık Çok Kolay

Selülit Giderme İşlemi

Selülit çoğu zaman kadınların korkulu rüyasıdır. Selülit oluşumunun birçok nedeni vardır. Genellikle yanlış beslenme ve hayat tarzının durağanlığından oluşan selülit görüntü açısından cilt problemi olarak lanse edilir. Cilt problemi olarak görülen selülit; yerleştiği bölgede deri altında yağ hücrelerinin aşırı birikmesinden dolayı çöküntü şeklinde deride kendini belli eder.

Kadınların portakal kabuğu görünümü gibi bahsettikleri selülit her yaşta ve kiloda kadınlarda görülebilir. Kilolu her kadında selülit oluşumu görünmeyebilir. Genetik faktörler ve beslenme gibi alışkanlıkların selülit oluşumunda etkisi kanıtlanmıştır.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt sorunu olarak görülen selülit yerleşme biçimine göre birçok tıbbi farklı tıbbi uygulama ve krem losyon tarzı ürünlerle giderilmektedir. Fazla yerleşmemiş selülitlerin giderilmesi için uzman kişilerin yönlendirmesi ile  beslenme alışkanlıkları değiştirilmeli ve egzersiz uygulaması yapılmalıdır. Selülit bir cilt sorunu olduğu için işinde uzman kişilere danışılması gerekir. Selülit oluşumu vücuda zarar veren bir durum değildir. Fakat kulaktan dolma bilgilerle selülit giderme işlemi uygulanmamalıdır. 

Yağ hücrelerinin nodül gibi yerleştiği kadınlarda selülit giderme işlemi tıbbi yöntemlerle yapılmalıdır. Deri altına yerleşmiş yağ dokusunun parçalanması şeklinde birçok tıbbi uygulama mevcuttur. Uzman hekimlerin kontrolü altında yapılması gereken bu işlemler diğer dışarıdan yapılan uygulamaların krem ve losyon gibi yetersizliğinde başvurulmalıdır. Dermatalog ya da estetik cerrah gibi uzmanların gerek gördüğü durumlarda cerrahi şekilde müdahele de yapılabilir.

Selülit İçin Tıbbi Yöntemler 

Selülit görünümü yerleşmiş ve aşırı yağ nodülleri olan kadınlarda uzmanlar tıbbi uygulamalara yönelebilir. Birçok tedavi şekli olan selülit giderme işlemi farklı uygulamalar ile desteklenir. Akupunktur, ultrason, mezoterapi, lazer tedavisi, ozon tedavisi, lipoelektro, basınç tedavisi ve lenfatik drenaj uygulaması gibi birçok yöntem mevcuttur. Çoğu selülit giderme işlemlerinde klasik masaj tekniklerini son model makinalar ile deri üzerine uygulanarak yağ yakımını hızlandıracak şekilde yürütülür. 

Mezoterapi uygulamasında ise selülit giderme işlemi milimetrelik iğneler yardımıyla yapılır.  Tıbbi tedavi yöntemi olan mezoterapide cildin derinlerine inilmeden orta kısımlarına yağ hücrelerini yakmak için özel sıvıların iğne ile uygulanmasıdır. Bir diğer yöntem olan Lipoelektro uygulaması da cildin altına yerleşmiş selülitlerin uzun iğnelerle parçalanması ve dışarıya atılması şeklinde yapılır.