Kiwi Beauty Türkiye

Kiwi Beauty & Pilates

Tanım olarak Pilates, gücü, kararlılığı ve esnekliği geliştirmek için bir yoga matı veya başka bir ekipman üzerinde yapılan tekrarlayan egzersizler sistemidir. Pilates egzersizleri, çekirdekten kaynaklanan kas çabasıyla vücudu geliştirir. Teknik, verimli ve zarif olan günlük hareketleri desteklemek için vücut farkındalığını geliştirir. Hal böyle olunca Pilates dansçılar arasında popüler olmuştur ama daha geniş bir kitleye hitap etmektedir.  Pilates Metodu, 1920’lerde Joseph Pilates tarafından geliştirilmiştir.

Pilates savunucuları, duruşu ve dengeyi iyileştirmek için yöntemin çekirdek güçlendirici faydalarını öne sürerler. Pilates , kalça kaslarını, kalçaları, pelvik tabanı ve sırtın alt kısmını içeren ” güç merkezi ” kasları hedefler . Yogaya benzer şekilde, Pilates Metodu derin, bilinçli nefes almayı teşvik eder. Pilates, rehabilitasyon ortamlarında yaygın olarak kullanılmaktadır ancak aynı zamanda fitness savunucuları ve seçkin sporcular için de faydalıdır. 

 

Sizin için doğru fitness tarzı olup olmadığını öğrenmek için Pilates Metodu ve faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kiwi Detoks Detaylı Bilgi

Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sağlıklı Beslenme